İŞ MAHKEMESİ DOSYA SORGULAMA

”118 70” uyap dava sorgulama servisi ile arayarak karar yılı, karar numarası, esas yılı, esas numarası ve karar tarihinden oluşan bilgilerle ‘‘adalet bakanlığı dosya sorgulama” yolu ile Taraf olduğum bir dosyanın dava türünü öğrenebilirsiniz.

Ayrıca yine aynı şekilde 118 70’i arayarak ilgili adli mahkeme sonucu sorgulama yolu ile Taraf olduğum bir dosyanın karar türünü veya Hakkınızda açılan bir dava varsa; dava dosyası sorgulama ile Taraf olduğunuz bir dosyanın karar türünü  öğrenebilirsiniz.

Ayrıca ‘’118 70’’ ile temyiz aşamasında olan bir dosyanın yargıtay dosya sorgulama yaparak Taraf olduğum bir dosyanın temyize gönderilip gönderilmediğini temyizdeki bir dosyanın Taraf olduğum bir dosyanın temyiz sonucunu öğrenebilirsiniz. Davacı olan taraf sizseniz  ilişkili olan dosyaların Adli Birim, Dosya Yıl/No, Açılış Tarihi, bilgileri ile ile dava  dosyasında iş mahkemesi dosya sorgulama yolu ile açtığınız mahkemede taraf olduğunuz bir dosyanın dosyanın karar sonucunun kesinleşip/kesinleşmediğini öğrenebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın